10 Aralık 2014 Çarşamba

Gelibolu'ya "100.Yıl Barış Parkı ve Anıtı"

Gelibolu'ya "100.Yıl Barış Parkı ve Anıtı" yapılacak.
Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, "Gelibolu 1915 Sahil Yolu Düzenlemesi Kentsel Tasarım Projesi" kapsamında, oluşturmak istedikleri "Barış Parkı ve Anıtı" ile ilgili Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğü ile de görüşmede bulundu.

Rektör Prof. Yalçın Karayağız'ın makamında gerçekleşen ve Rektör Yardımcısı Prof. Zeki Alpan'ın da bulunduğu görüşmede Başkan Özacar, Gelibolu'nun tarihsel geçmişi olan ülkelerin buluşma noktası olduğunu vurgulayarak, "Dünyada barışın büyük özlem olduğu bir dönemde Gelibolu'da oluşturmak istediğimiz "Barış Parkı ve Anıtı" konusunda sizlerden bu projeye katkı sunmanızı istiyoruz" diye konuştu.

Gelibolu'nun dünyadaki bir çok milletin ortak geçmişini ve ortak köklerini sembolize ettiğini, bu projeyi Çanakkale Savaşları'nın 100. yılına yetiştirme arzusunda olduklarını belirten Özacar, Rektör Karayağız'ı yerinde incelemelerde bulunmak üzere Gelibolu'ya davet etti.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Yalçın Karayağız da, bu talebe olumlu ve içten bir yanıt vererek, öğretim üyelerinden oluşacak bir heyetle en kısa sürede Gelibolu'yu ziyaret edeceğini ifade etti. Rektör Karayağız, "Projenin 2015 yılındaki anma gününe yetiştirilmesi için Gelibolu Belediyesi’ne yardımcı olacağız. Sanatsal ve diğer projelerde iş birliğine her zaman hazırız" ifadelerini kullandı. kaynak

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

 
web ve teknoloji dünyasında olup bitenlerle ilgili kendi halinde bağımsız bir blog. Powered by Blogger