8 Eylül 2015 Salı

Google şifrelerinizi saklıyor mu?

Google gerçekten şifrelerinizi gizlice saklıyor mu?..
Google'ın tek bir sayfası altında bugüne dek tüm hesap bilgilerimizin şifresini olduğu gibi sakladığını ve şifrelerimize kolayca ulaşabileceğimiz ortaya çıktı.

Chrome veya başka tarayıcı kullanan birçok kişi, sayısız web sayfasına girerken, hesaplarda kullandığı şifreleri tekrar tekrar girmemek ve hatırlamak zorunda kalmamak için "Beni Hatırla" seçeneğini kullanmayı seçiyor. Bu seçenek, özellikle Google hesabınızla oturum açtığınız sırada yapıldığında sizin bizzat kendi elinizle Google ile şifrenizi paylaştığınız anlamına geliyor.

Şifrelerinizi görün
passwords.google.com adresine giriyorsunuz ve Google hesap şifrenizi girmenizle birlikte internette bugüne dek mevcut hesabınızla girdiğiniz tüm hesapların şifre dökümü karşınıza çıkıyor.

Burada göz simgesine tıkladığınızda şifrenizi alenen görmeniz de mümkün. 'X' işaretine basarak bu sayfadan kayıtlı şifrelerinizi de kaldırabilirsiniz. Seçim sizin!

Öncelikle Google'ın şifrenizi saklamasını istemiyorsanız ilgili sayfadayken Şifreler için Smart Lock özelliğini kapatmanız gerekiyor. Şifreleri de temizlemenizle birlikte artık şifrelerinizi saklayan bir hesabınız olmayacak.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

 
web ve teknoloji dünyasında olup bitenlerle ilgili kendi halinde bağımsız bir blog. Powered by Blogger