6 Kasım 2014 Perşembe

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 hakkında ilk detaylar...
Galaxy S5'le istediği etkiyi alamayan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bu başarısızlığı unutturacak yeni amiral gemisi akıllı telefonu üzerinde çalışmalara başladı.

Kendisini tekrarlamaya başlayan ve yenilikçi yapısını kaybeden Galaxy S serisine yeni bir soluk getirmesi gereken Samsung'un şimdilik "Project Zero" adıyla anılan yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

İnternete sızan bilgiler sayesinde ortaya çıkan Project Zero için meraklı bekleyiş devam ederken, telefonun aslında Galaxy S serisin yeni üyesi, yani Samsung Galaxy S6 olduğu ortaya çıktı.

"Project Zero" hakkında şu ana kadar pek az detay biliniyor olsa da, telefonun özellikleri hakkında ilk detaylar sızdırılmaya başlandı.

Samsung'a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre; Samsung Galaxy S6, Quad HD ekran teknolojisini kullanacak ve Galaxy Note serisinin temsil ettiği phablet alanına girmemek için 5.5 inçin altında kalacak. İşlemci olarak ise iki farklı seçenek sunacağı söylenen Samsung'un hem 64 bit Exynos 7420 işlemcili hem de Snapdragon 810 işlemcili versiyonları piyasaya süreceği belirtiliyor. 3 GB RAM barındıracağı söylenen Galaxy S6'nın kamerasının kaç megapiksel olacağı henüz belli olmasa da, Galaxy Note 4'te kullanılan kamera sensörlerine yer verileceği iddia ediliyor.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

 
web ve teknoloji dünyasında olup bitenlerle ilgili kendi halinde bağımsız bir blog. Powered by Blogger