28 Ocak 2015 Çarşamba

Çanakkale EMIIT Fuarı'nda tanıtıldı

Çanakkale EMIIT Fuarı'nda tanıtıldı...
Bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilen EMITT Fuarını değerlendiren Çanakkale Ticaret borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, "Çanakkale olarak, Çanakkale Savaşları’nın 100.yılını "barış" vurgusu ile kutlamaya hazırlandığımız 2015 yılına çok hızlı bir başlangıç yaptık. feshanenin ardından Çanakkale olarak İlimizin yükselen grafiğine ve fuar tecrübesine EMITT’de yeni bir ivme daha kazandırdık" dedi.

Bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilen, İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi'nde düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) Çanakkale standının katılımcılarından ve en önemli destekçilerinden biri olan Çanakkale Ticaret Borsası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, organizasyon ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Çanakkale Valiliği'nin koordinasyonu ile ilçelerin ve meslek odalarının Çanakkale standında desk alarak katıldıklarını belirten Üzen "Çanakkale olarak, Çanakkale Savaşları'nın 100.yılını "barış" vurgusu ile kutlamaya hazırlandığımız 2015 yılına çok hızlı bir başlangıç yaptık. Önce Feshane’de ilimizin tanıtımı için çok geniş bir organizasyona imza attık. Ardından EMITT Fuarında fuar organizasyon tecrübemize yeni bir ivme daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadık. Standımıza bir çok bilim adamı, kamu yöneticisi, basın mensubu, diplomatlar, turizm sektörünün duayenleri, yeni ürün geliştirenler, sektörün parlayan yıldızı şirket ve kurumların yetkilileri ziyaret etti. Birçok ikili iş görüşmesi yapıldı. Geniş bir broşür ve katalog dağıtımı yapıldı. 2015 yılının ilk günlerinde bu tanıtımın yapılması hem ilimize hem de firmalarımıza çok olumlu katkı sağlayacağını düşünüyorum. Borsa olarak bizim de orada katkımızın emeğimizin olmasından büyük memnuniyet ve gurur duymaktayız. Fuarda organizasyonu yapan, katkı veren, destek veren başta Valiliğimiz olmak üzere emeği olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Yine ilimizin tanıtımda altın dönemi olacağını ümit ettiğimiz 2015 yılının ilimize, ülkemize, kurumlarımıza ve üyelerimize verimli ve hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Şubat ayı başında ilk defa Rusya Moskova'da gıda fuarına katılacaklarını da söyleyen Üzen, "Günümüzde fuarlar çoklu konseptlerle hazırlanıyor. Yerli ve yabancı ziyaretçilerimize hem mutfağımızı hem de coğrafyamızı birlikte sunuyoruz. Kültürümüzü anlatırken yöresel ikramlarımızı da beraberinde lanse ediyoruz. Bu çalışma metodumuz hem katma değer üretimi hem de geniş kapsamlı bir çalışma olması açısından daha verimli sonuçlar ortaya çıkarıyor. 08-12 Şubat tarihleri arasında ilk defa Rusya’da gıda fuarına katılıyoruz. Kamuoyunun bildiği üzere Rusya son dönemlerde ülkemizden büyük miktarlarda gıda talep etmeye başladı. Borsa olarak bu talebi ve fırsatı çok iyi değerlendirerek çok geniş kapsamlı bir hazırlık içerisindeyiz. Bizler Moskova’da da hem gıda ürünlerimizi, hem tarihimizi hem de kültürümüzü tanıtmaya çalışacağız. Bu fuarda da çok geniş ve çok farklı konseptleri bir arada sunmaya çalışacağız" dedi. (iha)

Bu yaziya benzer yazilar icin tiklayiniz.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

 
web ve teknoloji dünyasında olup bitenlerle ilgili kendi halinde bağımsız bir blog. Powered by Blogger