26 Şubat 2015 Perşembe

Blogger'da Müstehcen İçeriklere Yasak!

Blogger'daki yetişkinlere uygun içerik politikası...
Google, Blooger servisi için yetişkinlere uygun içerik politikasını yenileledi. Yeni düzenlemeye göre, çıplaklık içeren resim ve videolar herkese açık sayfalarda paylaşılamayacak.

Yapılan resmi açıklamada; "Blogger'daki Yetişkinlere Uygun İçerik Politikası"nın güncellendiği belirtildi. Yeni düzenleme çıplaklık içeren video ve fotoğrafların 23 Mart 2015 tarihinden itibaren herkese açık bloglarda yayınlanmasına sınırlandırma getiriyor.

- Mevcut blogunuzda müstehcen veya çıplaklık içeren resim ya da videolar varsa blogunuz 23 Mart 2015 tarihinden sonra özel hale getirilecektir. Hiçbir içerik silinmeyecektir, ancak özel içeriği yalnızca blogun sahibi veya yöneticileri ve blogun sahibinin blogu paylaştığı kişiler görebilecek.

- Blogunuz 23 Mart 2015'ten önce oluşturulduysa ve yeni politikamızı ihlal eden bir içerik barındırıyorsa, yeni politikanın yürürlüğe girmesinden önce blogunuzu değiştirmek için birkaç seçeneğiniz var:

*Blogunuzdaki müstehcen veya çıplaklık içeren resim ya da videoları kaldırabilirsiniz
*Blogunuzu özel olarak işaretleyebilirsiniz

Blogunuzu tamamen kapatmayı tercih ederseniz blogunuzu dışa aktarabilir (.xml dosyası olarak) veya Google Paket Servisi'ni kullanarak blogunuzdaki metin ve resimleri arşivleyebilirsiniz.

- Google, 23 Mart 2015'ten sonra oluşturulan blogların müstehcen ya da çıplaklık barındıran bir içeriğe sahip olması durumunda, söz konusu blogları kaldırmayı veya bunlarla ilgili başka bir işlem gerçekleştirmeyi tercih edebilir. Kaynak

1 yorum:

Çanakkale Geçilmez dedi ki...

Daha önce, Blogger'ın Yetişkinlere Uygun İçerik politikasında yapılacağı duyurulan değişiklik uygulanmayacaktır. Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Popüler Yayınlar

 
web ve teknoloji dünyasında olup bitenlerle ilgili kendi halinde bağımsız bir blog. Powered by Blogger