10 Ekim 2015 Cumartesi

Çanakkale Kazanıyor!

Yatırımlar Bir Bir Hayata Geçiyor, Çanakkale Kazanıyor!
Çanakkale Belediyesi'nden yapılan açıklamada; 14 Mart tarihinde yapılacak, temel atma, devir teslim ve açılış törenleri ile ilgili tüm Çanakkaleliler etkinliklere davet edildi, etkinliklere CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke'nin de katılacağı belirtildi.

"Kentimizin sosyal ve kültürel hayatına önemli kazanımlar sağlayacak olan Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası’nın Temel Atma Töreni, Belediye Çalışanları Eğitim, Sosyal Tesis ve Rekreasyon Alanı’nın Devir Teslim Töreni ve Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nin Açılış Töreni 14 Ekim 2015 Çarşamba günü gerçekleşiyor.

Çanakkale Belediyesi, kentin değerlerine değer katmak için yürüttüğü çalışmalar kapsamında yalnız kentte değil, ülkede de örnek projelere imza atıyor. Bu anlamda, Türkiye’nin ilk ‘yeşil’ kamu binası olma özelliği taşıyan Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası’nın temel atma töreni 14 Ekim Çarşamba günü saat 10.00’da gerçekleşecek. "Yeşil" bina, enerji kaynaklarını güneş, rüzgâr, toprak gibi doğal kaynaklardan sağlayacak, enerji israfını engelleyecek. Kullanılan malzemelerin çevreye duyarlı olması gibi nitelikler de ön planda tutulacak.

Barbaros Mahallesi Hacı Mustafa Bey Caddesinde bulunan Belediye Çalışanları Eğitim, Sosyal Tesis ve Rekreasyon Alanı’nın Devir Teslim Töreni ise 14 Ekim Çarşamba günü saat 11.00’de gerçekleşecek. Tesisin, çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklere olanak sağlayan iç mekanı ve peyzaj çalışmaları ile kullanıma hazır hale gelen dış mekanı yalnızca Belediye çalışanlarının değil, kentlilerimizin de hizmetine sunulacak.

Yine ülkenin örnek projelerinden biri olan Altın Yıllar Yaşam Merkezi de, 14 Ekim Çarşamba günü 11.30’da gerçekleşecek olan açılış töreni ile yeni binasına kavuşacak. Ülkemizde çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından örnek gösterilen Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde, 65 yaş ve üzeri kıdemli hemşerilerimiz sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirirken, Altın Yıllarını en güzel şekilde geçirebilecek…

Kent için önemi büyük olan bu yatırımların temel atma ve açılış törenlerine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sayın Selin Sayek Böke de katılacak olup, tüm kentlilerimiz davetlidir. Açılış törenlerine katılacak kentlilerimiz için Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası Temel Atma Töreni alanından (eski Belediye Binası önü) diğer tören alanlarına araçlar hareket edecektir."(canakkale.bel.tr)

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

 
web ve teknoloji dünyasında olup bitenlerle ilgili kendi halinde bağımsız bir blog. Powered by Blogger