20 Ocak 2016 Çarşamba

Çanakkale Şehitleri İçin Bayrak Rekoru Kırılacak

Çanakkale Şehitleri İçin Canlı Bayrak rekoru kırılacak.
Şehit aileleri ve gazilerin bir araya gelmesiyle oluşturulacak ’Dünyanın En Büyük Canlı Türk Bayrağı’ rekor denemesi, 12 Mart'ta yapılacak.

Türkiye'nin 81 ilinden Ankara'ya gelecek şehit aileleri ve Gaziler ile oluşturulacak 5 bin kişilik canlı Türk bayrağı ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girilmesi hedeflenen rekor denemesine 40 binin üzerinde katılım bekleniyor.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Genel Başkanı Taner Uran ve Ankara Şube Başkanı Üstüner Midiliç, rekor denemesinin Çanakkale Şehitleri'nin anıldığı 18 Mart öncesinde gerçekleştirileceğini bildirdiler.

Karnaval Ajans ortaklarından Onur Tümer tarafından yürütülen ve Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) tören alanında gerçekleştirilmesi planlanan rekor denemesinde 5 bin şehit ailesi ve gazi, kırmızı-beyaz giyinerek ellerinde şehit künyeleri taşıyacaklar ve dünyaya birlik ve beraberlik mesajı verecekler.

Etkinlik sonrası katılımcılara Çanakkale askerlerinin kumanyası dağıtılacak, aynı zamanda da yitirilen tüm şehitler için Fatiha okunacak.Daha önce de Guinness rekorlarına imza atan Onur Tümer, ’Dünyanın En Büyük Canlı Türk Bayrağı’ rekor denemesinin kendisini en fazla heyecanlandıran projelerden biri olduğunu kaydetti. Tümer "12 Mart’ta gerçekleştirmeyi planladığımız "Dünyanın En Büyük Canlı Türk Bayrağı" rekor denemesinde temamız ’künye’. Sosyal medyada #künyemizTürkiye hashtagi ile kampanya başlattık. Gerek sosyal medyadan, gerekse de etkinlik günü birlik ve beraberlik mesajı vereceğimiz bu gurur verici rekor denemesine tüm vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz" şeklinde konuştu.(iha)

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

 
web ve teknoloji dünyasında olup bitenlerle ilgili kendi halinde bağımsız bir blog. Powered by Blogger