12 Mayıs 2016 Perşembe

Gelibolu Tarihi Alan Mobil Uygulaması

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Mobil Uygulaması...
Tarihi Alan’daki 108 ziyaret noktası, güzergahları, Tarihi Alan Haritası ve ziyaretçiler için yararlı bilgileri içeren Android uygulaması ziyaretçilerin kullanımına sunuldu.

Google Play Store'dan ücretsiz olarak indirilebilecek olan Uygulama, ziyaret noktaları, turlar, harita ve yararlı bilgiler bölümüyle ziyaretçilerin QR kod okutabileceği bir butondan oluşuyor. Uygulamada ziyaret noktaları kendi içinde 5 kategoriye ayrılmış ve sınıflandırılmış halde bulunuyor. Turlar bölümü kullanıcılara ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen tur programları ve tur noktalarını gerek liste gerekse harita şeklinde görüntüleme imkanı sunuyor. Harita bölümüyle kullanıcılar Tarihi Alan’da yer alan tüm noktaları harita üzerinden görüp istenilen noktanın detaylarına bir tıkla ulaşabiliyor. Yararlı bilgiler kısmında ise önemli telefonlar, oteller, bölgenin coğrafi özellikleri, restoranlar, benzin istasyonları gibi ziyaretçiler için yararlı olacağını düşünülen önemli bilgiler kullanıcılara sunuluyor.

Uygulamada rehberdeki görsellerin ve detaylı bilgilerin yanı sıra nokta detaylarının seslendirilmesine de yer veriyor. Böylece ziyaretçilere bulundukları nokta hakkındaki bilgileri sesli olarak dinleme imkanı sunuluyor.

Ayrıca QR code teknolojisi de kullanma imkanı sunan Uygulama ile ziyaretçi herhangi bir noktaya geldiğinde ve Uygulamaya o noktadaki QR code okuttuğunda o nokta ile ilgili detaylı bilgilere direk erişim imkanı sunuluyor.

Tarihi Alanı ziyaret etmek isteyen veya Tarihi Alan hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isteyen kullanıcılar Uygulamaya Google Play Store üzerinden "Alan Rehberi" aramasıyla ulaşabiliyor.

Uygulama Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=gov.catab.alanrehberi

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

 
web ve teknoloji dünyasında olup bitenlerle ilgili kendi halinde bağımsız bir blog. Powered by Blogger