4 Eylül 2016 Pazar

7. Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali

Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali 2016...
Boztid Bozcaada Turizm işletmeleri derneğinin organize ettiği Geleneksel Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar festivali 24-25 Eylül 2016 tarihlerinde düzenlenecek.

Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali etkinliğinin amacı; bir doğa cenneti olan Bozcaada’nın lezzet ve kültür konusunda da değerlerinin ön plana çıkartılması.

Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği tarafından bu sene 7.'si düzenlenecek Yerel Tatlar Festivali, yenilenen yapısı, içerisindeki aktiviteleri ve çeşitli ada yiyeceklerinin tanıtımı ile yine misafirlerin beğenisine sunulacak.

Bozcaada bir kez daha Rum-Türk kültürünün birbirine karıştığı lezzet mirasına sahip çıkarak, bu sene 7.si düzenlenecek olan Bozcaada Yerel Lezzet Festivali’nde, adalı hanımların kendi mutfaklarında hazırladığı geleneksel yemekler ile lezzet severleri BOZCAADA MEYDANI’NDA buluşturuyor. Bozcaada’yı, tertemiz denizine, kumsallarına, tüm güzelliklerine eşlik edecek olan mutfak kültürü ile deneyimlemek Bozcaada Yerel Lezzet Festivali ile mümkün hale geliyor.

BOZTİD tarafından organizasyonu gerçekleştirilen ve Bozcaada Belediye Başkanlığı'nın destekleriyle her yıl Eylül ayının 2. hafta sonu düzenlenen Festivalimiz bu yıl kurban bayramı tatili sebebiyle 24 EYLÜL 2016 Cumartesi tarihinde gerçekleşecek. Festivalimizde Kulak Mantı, Tavşan Yahni, Sahan Mantı, Mafiş, Kuskuslu Kuzu Kapama, Etli Sarma, Ev Baklavası gibi geleneksel yemeklerin tadına varmak dışında, çocuklar için gün boyu animasyonlar ve gecenin finalinde ’de grup ‘MİDİLLİ REBET’ in vereceği Rembetiko Konseri ile misafirlerimizi keyifli zaman geçirmeye davet ediyoruz.

7. Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali Programı
---------------------------
Yer: Cumhuriyet Meydanı
Saat:14.00-17.00

Çocuk Animasyonları
---------------------------
Yer:Cumhuriyet Meydanı
saat:12.00-18.00

Rembetiko Konseri
--------------------------
Yer:Cumhuriyet Meydanı
Saat:21.00

Güncellememe: 23 Eylül 2016 18:30
(http://bozcaada.bel.tr/uluslararasi-bozcaada-yerel-lezzetler-festivali/)
BOZCAADA

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

 
web ve teknoloji dünyasında olup bitenlerle ilgili kendi halinde bağımsız bir blog. Powered by Blogger