28 Kasım 2016 Pazartesi

Çanakkale Sağlıklı Yaşam Parkı

Sağlıklı Yaşam Parkı'nda sona gelindi...
Çanakkale Belediyesinin önemli projelerinden birisi olan Sağlıklı Yaşam Parkı’nın çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Yaklaşık 11 bin metrekarelik bir alanda bulunan Sağlıklı Yaşam Parkında kentlilerimiz, keyifle spor yapabilecek.

Çanakkale Merkez Esenler Mahallesi Özgürlük Caddesi üzerinde bulunan 771 ada 258 parselde 11,347 m² alana projelendirilen Sağlıklı Yaşam Parkı, açık ve kapalı alan düzenlemeleri ile kent geneline hitap eden spor alanıdır.

Açık sahalara hizmet eden 953 m²kapalı alana sahip binası ile birlikte, sentetik buz pisti, kay-kay platformu, basket-voleybol sahası, tenis kortu, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, yetişkin, çocuk ve engelli spor alanları ile bir bütün olarak tasarlandı.

Genel olarak spor alanları açık olarak hazırlanırken, sentetik buz pisti üzerine yarı kapalı asma germe sistem ile olumsuz hava koşullarından etkilenme en aza indirgendi.

Hizmet binası zemin katı 352 m² alan üzerine sahalarla ilişkili olarak kafeterya mekanı, soyunma odaları ve idari ofisler olarak planlanırken, 1. kat içerisinde fitness salonu, dinlenme alanı ve soyunma odaları projelendirildi.

Projede yer alan bina içindeki dekorasyon ve peyzaj alanlarındaki düzenlemelerin devam ettiği Sağlıklı Yaşam Parkının kısa bir süre sonra kentlilerimizin hizmetine girmesi planlanıyor. (canakkale.bel.tr)

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

 
web ve teknoloji dünyasında olup bitenlerle ilgili kendi halinde bağımsız bir blog. Powered by Blogger