17 Haziran 2011 Cuma

Google Nexus 3

Google Nexus 3'ün özellikleri netleşiyor.
Android Ice Cream Sandwich ile gelecek olanGoogle imzalı Nexus 3'ün özellikleri ortaya çıkmaya başladı.

Tablet özelliklerini akıllı telefonlara getirebilmesi beklenen Google imzalı Android işletim sisteminin yeni sürümü olarak tanıtılan Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle gelecek olan Google Nexus 3'ün özellikleri ortaya çıktı. Amerika'da 4G desteği sunması beklenen akıllı telefonun donanımı da bir hayli iddialı olacağa benziyor.

Çift çekirdekli 1.2 GHz ya da 1.5 GHz OMAP 4460 işlemciye sahip olacağı sızdırılan bilgileri arasında bulunan telefonun işlemcisi Qualcomm Snapdragon ailesinden olacak. Devasa ekranı 720p HD video izlettirebilecek. Ayrıca arka yüzünde bulunan 5 megapiksel kamera ile 1080p HD görüntü kaydı yapmaya da imkan verecek. Ayrıca telefonun son derece ince bir tasarıma sahip olacağı da sızan bilgiler arasında.

Fiziksel tuşların bulunmayacağı akıllı telefonun bir diğer dikkat çekici özelliği ise navigasyonun tamamen yazılım tabanlı olacağı. 1 GB RAM'e sahip olacağı ortaya çıkan telefonun en çok merak edilen özelliklerini barındıran Android Ice Cream Sandwich hakkında ise şimdilik pek sızan bir bilgi yok. Kasım ayında piyasaya çıkması beklenen cihazla ilgili olarak yaz sonunda daha çok bilginin ortaya çıkmış olmasını umuyoruz.
kaynak

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

 
web ve teknoloji dünyasında olup bitenlerle ilgili kendi halinde bağımsız bir blog. Powered by Blogger