3 Eylül 2011 Cumartesi

Yeni Sezonun En İddallı 10 Dizisi

İşte yeni sezonun en iddialı 10 dizisi!
Şu sıralar her gün kanallarda yeni diziler bir bir perde açıyor. Kimi güldürüyor kimi de gözyaşı vaat ediyor. Aslında bu diziler, bu sezon ne kadar çok yeni yapım izleyeceğimizin de ayak sesleri. Ancak kanallar en iddialı yapımlarını bayramdan sonraya, yani eylül ayına saklıyor. İşte size aşkı, ihaneti, entrikası, yalanı, tecavüzü, töresi, kardeş kavgası ve hastalık kozlarıyla bu yılın en iddialı 10 projesi…

1.SENSİZ OLMAZ

12 Eylül’de Show’da başlayacak olan Sensiz Olmaz, boşanmış bir çiftin çocuklarının amansız bir hastalığa yakalanmasını konu ediniyor.

“Çocuğun için her şeyi göze alabilir misin?” sorusunu yeniden gündeme getirecek dizinin başrolünde Nurgül Yeşilçay ve Murat Han var. Onlara Gönülçelen’in Levent’i Onur Saylak, Yaprak Dökümü’nün Hayriye’si Güven Hokna ve Leyla’sı Gökçe Bahadır eşlik ediyor.

2.İFFET

İstanbul’un kenar mahallelerinden birinde yaşayan çapkın delikanlı Cemil’e âşık olan İffet, sevgilisinin tecavüzüne uğrar. Piknikte arabanın camına kafasını sıkıştırarak tecavüz ettiği İffet’i evlenmek vaadiyle kandırmıştır Cemil. Ama başkasıyla evlenir…Türk sinemasının en önemli filmleri arasında yer alan İffet şimdi dizi oldu. İffet’i Yaprak Dökümü’nün Ferhunde’si Deniz Çakır oynayacak. Cemil karakterini ise Karadağlar’ın Gülali’si İbrahim Çelikkol canlandıracak. Gelecek sezonun iddialı yapımları arasında sayılan İffet eylülde Star’da başlayacak.

3.KUZEY GÜNEY

Fırıncılıkla geçinen bir aile ve Kuzey ile Güney adında birbirinin zıttı iki kardeş. Biri asi, öteki sakin. Üstelik aynı kıza âşıklar.Aşk-ı Memnu’nun Behlül’ü Kıvanç Tatlıtuğ Kuzey, Fatmagül’ün Suçu Ne?’nin vicdanlı tecavüzcüsü Vural’ı, yani Buğra Gülsoy’u Güney olarak izleyeceğimiz dizi 9 Eylül’de Kanal D’de başlıyor.

4.YALANCI BAHAR

Star bu seneki dizi atağıyla reyting listelerini zorlayacak. Starları bir bir bünyesine toplayan kanalın İffet’ten sonraki iddialı işi Yalancı Bahar. Bir yanda Yaprak Dökümü’nün Necla’sı Fahriye Evcen, diğer tarafta Gönülçelen’in Murat Hoca’sı Cansel Elçin var. Onlara, Gişe Memuru filmiyle Altın Portakal’da En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Serkan Ercan eşlik ediyor.Gelelim konusuna… Geçmişte sevgilisiyle dolandırıcılık yapan Evcen, sonunda ünlü bir işadamıyla hayatını birleştirir. Ancak eski sevgilisi hapisten çıkar ve peşine düşer…

5.AL YAZMALIM

Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’un Selvi Boylum Al Yazmalım adlı eserinden 1978 yılında sinemaya uyarlanan filmin başrollerinde Kadir İnanır, Türkan Şoray ve Ahmet Mekin rol almıştı. Şimdi gönüllerde yer eden filmin dizisi çekiliyor.Dizide Özge Özpirinçci, Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan’ın eski aşkı Leo olarak tanınan Seçkin Özdemir, Barış Falay ve Nesrin Cavadzade oynayacak. Günümüze modernize edilerek çekilecek dizide İlyas bu defa kamyon şoförü değil, motorcu. Dizi, eylül ayında atv’de başlayacak.

6.YALAN DÜNYA

Avrupa Yakası’nın mimarı Gülse Birsel’in uzun süredir üzerinde çalıştığı Yalan Dünya ekim ayında Kanal D’de olacak. Birsel, yeni dizisinde Cihangir’deki oyunculuk piyasasını mercek altına alacak.Ekipte Sarp Apak, Hasibe Eren, Gönül Ülkü, Olgun Şimşek var. Okan Bayülgen’in skeçlerinin şarkıcı Nahide’si Nihal Yalçın ve Çoğunluk filmiyle Altın Portakal’da En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Bartu Küçükçağlayan da kadroda.

7.GÜN AKŞAM OLDU

Bu sezon Yaprak Dökümü’nün oyuncuları hep başrollerde. Gün Akşam Oldu, Yaprak Dökümü’nün Ali Rıza Bey’i Halil Ergün’ü yine acılı baba olarak karşımıza çıkaracak. Dizide Ergün, eşini kaybettikten sonra yalnız yaşayan bir adamı canlandıracak.Yıllar sonra çocuklarını bir araya getirip sevgi bağını yeniden kurmayı hedefleyen Ergün’e sevgisizlik bir tokat gibi çarpacak. Acı ve gözyaşının garanti olduğu dizi için oyuncu arayışları halen devam ediyor. Show’da başlayacak dizinin ocak ayında yayında olması öngörülüyor

8.BİR ÇOCUK SEVDİM

Sezen Aksu’nun muhteşem şarkısıyla aynı adı taşıyan dizi eylülde Kanal D’de başlıyor. Bülent İnal ve Çetin Tekindor’un başrolü paylaşacağı dizide 16 yaşında hamile kalan bir kadının hikâyesi anlatılıyor.Her Şeye Rağmen dizisiyle oyunculuğa adım atan Gülcan Arslan da bu iki ustaya eşlik ediyor.

9.FİRAR

Senaryosunu Ahmet Yurdakul’un yazdığı Firar’da, İsmail Hacıoğlu, Hanımın Çiftliği’nin Kemal’i Caner Cindoruk, Ece Çeşmioğlu ve Engin Şenkan başrolleri paylaşıyor.Dizi, Mardin’de çekiliyor. Bir yanda aşiret, diğer tarafta intikam ve iktidar savaşlarının girdiği yarıştaki insanların öyküsünü anlatan Firar eylül ayında Star’da perde açacak.

10.KEŞANLI ALİ DESTANI

Haldun Taner’in müzikali Keşanlı Ali, ocak ayında Kanal D’de başlayacak. 1988’de TRT için dizisi çekilen, Engin Cezzar ve Gülriz Sururi’nin başrollerini oynadığı yapım için uzun süredir oyuncu seçmeleri yapılıyor.Diziyi, Çağan Irmak yönetecek. Keşanlı Ali Destanı, suçsuz yere hapse düşen Ali’nin, “Toplumda sessiz, sakin, efendi olursan her zaman dayak yer, ezilirsin. Ama terbiyesiz, güçlü, zalim, ne dediğini bilmeyen biri olursan, o zaman saygı görürsün” felsefesiyle yeni Ali’yi keşfetmesini konu alıyor.

Bizde hep beraber izleyip göreceğiz...

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

 
web ve teknoloji dünyasında olup bitenlerle ilgili kendi halinde bağımsız bir blog. Powered by Blogger