30 Ekim 2014 Perşembe

Çanakkale 2015 Fotoğraf Yarışması'nın Ödülleri

"Çanakkale Zaferi'nden 100 Yıl Sonra En Güzel Fotoğraflar...
Çanakkale 2015 Ulusal Fotoğraf Yarışması'nın Ödülleri dağıtıldı.

Açılış ve ödül törenine Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğ Amiral Hasan Nihat Doğan katıldı.

Çanakkale Biga'da çelik, enerji ve gemi yapımı sanayisinde üretimini sürdüren İÇDAŞ ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu'nun (TFSF) birlikte düzenlediği "Çanakkale 2015 Ulusal Fotoğraf Yarışması" sonuçlandı.

Yarışmada dereceye giren fotoğraflar için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ödül töreni düzenlendi. ÇTSO Çanakkale Evi'ndeki ödül töreniyle birlikte birbirinden anlamlı ve değerli fotoğraflar sergilenmeye başladı.

"Çanakkale 2015 Ulusal Fotoğraf Yarışması" Türkiye'nin yakın tarihinde derin izleri bulunan Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü yılını anmak için düzenlendi. Yarışmaya İzmir'den katılan Alahattin Kanlıoğlu'nun eseri birinci seçildi. Sakarya'dan katılan Hatice Ekiz'in fotoğrafı ikinci, İstanbul'dan katılan Sami Uçan'a ait olan fotoğraf ise üçüncülüğe değer bulundu. Birinciye 5 bin TL, ikinciye 4 bin TL, üçüncüye ise 3 bin TL ödül verildi.

Birinci seçilen eserin sahibine ödülünü Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, ikincinin ödülünü Belediye Başkanı Ülgür Gökhan verdi. İÇDAŞ'ı temsilen açılış konuşmasını yapan İlker Erce "Bugün bu sergi salonunda gördüğünüz birbirinden güzel fotoğraflar Çanakkale'nin kültürel hayatına değerli bir miras olarak kalacak. Bu nedenle yarışmaya eser gönderen bütün fotoğraf sanatçılarına teşekkür ediyoruz. Dereceye girenleri ayrıca tebrik ediyoruz. Çanakkalelileri bu güzel fotoğraf sergisini gezmeye davet ederken, Çanakkalemiz'in bir marka şehir olmasını diliyoruz. Bu yönde İÇDAŞ olarak tüm gücümüzle sanayi üretimimize devam ederken, kültür, spor, eğitim alanında bu topraklar için üstümüze düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğimizi de tekrar buradan duyurmak istiyoruz." diye konuştu.

Ayrıca "Havadan Çanakkale", "Çanakkale'de Turizm", "Çanakkale'de İş Yaşamı", "Çanakkale Savaşları" ve "Kahramanlar Troia ve Destanlar" temalı özel ödüllere layık görülen yarışmacılar 1000 TL ile ödüllendirildi.

Tarih, doğa, kent ve turizm içerikli fotoğraflarla bundan 100 yıl önce yaşanan Çanakkale Savaşları'na yönelik farkındalık yaratılması amaçlandı. Yarışmaya gönderilen eserler fotoğraf ustaları Ömer Gemici, İzzet Keribar, Aykan Özener, Ozan Sağdıç, İbrahim Zaman, Firdevs Sayılan tarafından değerlendirildi.

Bu konu ile ilgili diğer yazılar;
- Çanakkale 2015 Fotoğraf Yarışması

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

 
web ve teknoloji dünyasında olup bitenlerle ilgili kendi halinde bağımsız bir blog. Powered by Blogger