18 Nisan 2015 Cumartesi

2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali

Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali başlıyor...
Çanakkale'de 9 Mayıs 2015 - 7 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Arkadaşım Bienal - 2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

Çanakkale Belediyesi, Arkadaşım Bienal Ekibi ve DADA Neşeli Fikirler Atölyesi işbirliğiyle yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde birçok kurum ve kişiyle ortaklık kurularak gerçekleştirilecek olan bienal “İçim Dışımdan Büyük” sloganıyla tüm çocukları bienalde buluşturuyor.

Bienale farklı sanat disiplinlerinde ürettikleri işlerle şu an 44 ülkeden ve Türkiye'deki 35 kentten binlerce çocuk katılıyor. Japonya'dan Küba'ya, Hindistan'dan ABD'ye, Etiyopya'dan Fransa'ya kadar dünyanın çeşitli ülkelerinden çocuklar bienal için ürettikleri işlerle barış, farklılıklara saygı ve çevre gibi konulara vurgu yapıyor.

Yurt içi ve yurt dışından birçok çocuğun, sanatçının ve Çanakkalelilerin katılımıyla 9 Mayıs’ta açılacak serginin yanı sıra bienal süresince çocuklara yönelik film gösterimleri, atölye çalışmaları ve söyleşiler düzenlenecek.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bu yazı ile ilgili diğer yazılar için tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

 
web ve teknoloji dünyasında olup bitenlerle ilgili kendi halinde bağımsız bir blog. Powered by Blogger