14 Haziran 2016 Salı

İnternette Yeni Dönem!

BTK'ya Yetkiler Verildi...
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) için yeni yetkilerin verildiği açıklanırken, yürürlüğe giren uygulamalar ile birlikte yeni bir dönem daha başladı.

Elektronik haberleşme sektöründe önemli yetkileri bulunan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), yeni düzenlemeler ile birlikte çok daha fazla müdahale etme hakkı elde etti. Konuyla ilgili ypaılan açıklamalarda özellikle elektronik haberleşme sektöründe faaliyet gösteren firmalar hedefe alındı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından alınan karar ile birlikte artık bu firmaların faaliyetlerin askıya alınabileceği belirtilirken, bu konuda yapılacak tüm işlemlerde kısa süre içerisinde tamamlanabilecek.

Böyle bir kararın alınmasının gerekçeleri de belirtilirken, milli güvenlik adına böyle bir düzenlemenin gerekliliği üzerinde duruldu.

Resmi Gazete'de Yayınlandı

Cumartesi günü yayımlanan Resmi Gazete'de yer alan değişlik ile birlikte BTK resmen bu yetkiye sahip olurken, REsmi Gazete'de belirtilen önemli bir detay da bulunuyor. Hizmetlerin sınırlı bir süreyle askıya alınabileceği belirtilirken, bu konuda sınırsız olarak da askıya alma işleminni yapılabileceği belirtildi.

Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Yetkilendirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik olarak adlandırılan düzenlemenin önümüzdeki günlerde nasıl karşılanacağı, BTK tarafından bu yetkinin hangi hallerde kullanılacağı görülebilecek.

Bu konuda kişilerden ziyade firmalara yönelik alınan tedbir için henüz özel sektörden de bir açıklama yapılmadı. (ajanslar)

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

 
web ve teknoloji dünyasında olup bitenlerle ilgili kendi halinde bağımsız bir blog. Powered by Blogger